کتاب نفیس «مشق سماع»

عشق آدمی را دیوانه می کند و دیوانگی آدم را می‌سوزاند، از تعلقات می‎گیردش و آنگاه که از تعلقات برید به کمال و زیبایی مطلق می‌رسد. گاه این کمال در سایه سار گرم شعر جلوه‌گر می‌شود و پنجره شوق را به سرزمین سبز یار می‌گشاید. یاری که نقطه عطف حکایتش را از تندیس خورشید تبریز می‌خوانی. (استاد فرشاد فردابراهیمی)

این بخشی از مقدمه کتاب نفیس «مشق سماع» اثر استاد فرشاد فردابراهیمی است. این مجموعه، شامل گلچینی از غزلیات شمس تبریزی (اثر مولانا جلال الدین رومی) به خط استاد فرشاد فردابراهیمی است.

کتاب نفیس مشق سماع، اثر استاد فرشاد فردابراهیمی

در این کتاب، 96 اثر گنجانده شده است. در واقع 24 غزل از غزلیات مولانا به طور کامل به زبان فارسی خوشنویسی شده، سپس 24 چلیپا، 24 سیاه مشق و 24 سطر از داخل این غزلیات انتخاب، خوشنویسی و تذهیب شده‌‎اند. این کتاب 88 صفحه دارد و در قطع رحلی به زیور طبع آراسته شده است.

کنار هم آمدن اشعار پرمغز مولانا، خوشنویسی زیبای استاد فردابراهیمی و تذهیب هنرمندانه، کمال ظاهر و باطن را یکجا جمع کرده است و مناسب برای عرضه به همه قشرها با هر دیدگاه و سلیقه می باشد، هم علاقه مندانِ مولانا و اشعار او و هم علاقه مندانِ هنر خط و خوشنویسی.

کتاب نفیس مشق سماع، اثر استاد فرشاد فردابراهیمی

استاد فرشاد فرد ابراهیمی سالهاست غزلیات مولانا را تحریر می کنند که بخشی از آن، در این کتاب در معرض نمایش قرار گرفته است. حدود چهل سال سابقه در سبک‌های مختلف خوشنویسی و همچنین نقاشی، موجب شده تا در این مجموعه آثار منحصربفرد و زیبایی چشم نوازی کنند.

در ادامه صفحات دیگری از این کتاب را نظاره می‌کنیم.

مشخصات کتاب نفیس «مشق سماع» عبارت است از:

  • 88 صفحه رنگی
  • قطع رحلی
  • شامل 96 اثر خوشنویسی تذهیب شده (غزل، چلیپا، سیاه مشق و سطر) بخط استاد فرشاد فردابراهیمی
  • شابک 7-3-94656-600-978

جهت تهیه این اثر ارزشمند می‌توانید با شماره 09121498829 تماس حاصل فرمایید.


غزلیات مولانا را بخوانیم و همراه هم، هزاران درود بهاری برایش هدیه بفرستیم،
تشنگان گر آب جویند از جهان
آب هم جوید به عالم تشنگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.