پنج توصیه برای انتخاب تابلو هنری برای دکوراسیون منزلتان

انتخاب درست یک تابلو هنری برای تزئین و تکمیل فضای منزل، می‌تواند چالش برانگیز باشد. وقتی گزینه‌های زیاد و متنوعی وجود دارد، کدام را انتخاب کنیم؟

5 توصیه زیر می‌تواند به شما کمک کند:

1. رنگ

یکی از نکات مورد توجه هنگام انتخاب اثر، رنگ است. اغلب مردم به دنبال رنگی هستند که با بقیه رنگهای اتاق همخوانی داشته باشد. اما تطابق رنگها به تنهایی کافی نیست. گاهی اوقات رنگ انتخابی می‌تواند با رنگ محیط کاملا متضاد باشد. حتی ممکن است اثری را انتخاب کنید که سیاه و سفید است. مهم این است که اثر انتخابی، محیط شما را کامل کند. اما بیشتر از اینکه نگران هماهنگی رنگها باشید، اثری را انتخاب کنید که شما را به خودش جذب می‌کند.

2. اندازه و ابعاد

معمولا انتخاب تابلو هنری با ابعاد بزرگتر برای نصب روی دیوار بهتر است. طبق یک قانون کلی، برای دیوار بالای کاناپه، تابلو هنری باید تقریبا دو سوم پهنای کاناپه یا بزرگتر باشد. همین قانون برای تخت خواب نیز هست. اگر چه ممکن است این قانون رعایت نشود و همچنان زیبایی حفظ گردد. گاهی چندین اثر کوچک مثل گالری کنار هم در یک ناحیه قرار می‌گیرند. در این مورد قاب کلی را به عنوان یک واحد در نظر بگیرید و سعی کنید که همین دستورالعمل ها را دنبال کنید.

در مورد خوشنویسی، نقاشی یا اثر چاپی با ابعاد کوچک، یک قالب فلزی بزرگ می‌تواند تأثیر بصری آنرا بیشتر کند.

3. تلفیق سبک قدیمی و جدید

«تضاد» چیزی است که باعث هیجان انگیز شدن یک اتاق می‌شود و هنر می‌تواند نقش بزرگی در این تهییج داشته باشد. از زاویه دیگری به هنر نگاه کنید تا تأثیر بیشتری دریافت کنید. یک قطعه هنری مدرن در یک اتاق سنتی، نقطه کانونی توجه است. به همین شکل، یک اثر کلاسیک به فضای امروزی کمی سنت اضافه می‌کند. وقتی هنر جدید و قدیم در یک فضا کنار هم قرار بگیرند بطور شگفت آور و غیرقابل انتظاری یکدیگر را تکمیل می‌کنند. این کار در بیننده حس جالبی ایجاد می‌کند، پس درگیر یک الگوی از پیش مشخص شده نباشید و ترکیبی عمل کنید.

4. در  بین آثار چرخی بزنید

«عشق در نگاه اول» را نادیده نگیرید اما فکر خوبی است که قبل از انتخاب قطعه هنری، تحقیق کنید. گزینه های زیادی را بررسی کنید تا بهترین اثر را انتخاب کنید.

5. چیزی را که دوست دارید بخرید

چه اثر هنری اصل یا چاپ شده، و گران یا ارزان باشد، مطمئن شوید چیزی را که می خرید دوست دارید. یکی از بهترین روش ها برای اضافه کردن تابلوی منحصر بفرد به خانه، خرید اصل اثر است که می تواند به فضای شما شخصیت بدهد. البته ممکن است گران باشد. بعضی از مردم خود را سرزنش می‌کنند که چرا تابلوی گران خریده‌اند، اما این کار زمانی اشتباه است که شما اثر را دوست نداشته باشید!

پس مطمئن شوید که اثر انتخابی، همان چیزی است که هر بار با دیدن آن لبخند رضایت بر چهره شما می‌نشیند!

منبع: thespruce  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.